+370 37 263495
info@emolus.lt

Nematodai KURKLIAMS, dirvinukams ir ilgakojams uodams 50mln

SKU: 4771315390587

Trumpas aprašymas

Biologinei kurklio suaugėlių, storakojų uodų, ilgakojų uodų ir dirvinukų lervų kontrolei darže, sode ir vejoje - 1 aro sklypui.
39,00 €
-
+

Produkto likutis:

UAB EMOLUS sandėlis A.Stulginskio g. 41A Kaunas

Mažas likutis

Parduotuvė "Sodo prekės" Sportininkų g. 17, Klaipėda

Mažas likutis

Parduotuvė "Prekės sodininkams" Laukininkų g. 13, Klaipėda

Mažas likutis

Parduotuvė "Sodo reikmenys" Taikos pr. 80B, Klaipėda

Mažas likutis
PASKIRTIS: produkto sudėtyje yra 50mln. entomopatogeninių nematodų - Steinernema carpocapsae, kurie skirti kurklio (Gryllotalpa gryllotalpa) suaugėlių, storakojų uodų (Bibionidae), ilgakojų uodų (Tipulidae) ir dirvinukų (Agrotis spp.) lervų biologinei kontrolei darže, sode ir vejoje. S.carpocapsae yra gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabzdžių natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo kenkėjus maždaug per savaitę.

Nematodai yra saugūs naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui!

KAIP PRODUKTAS VEIKIA: nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas. Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų. Efektyviausiai veikia suaugėlių stadijos kurklius, lervinių stadijų storakojus, ilgakojus uodus, dirvinukus. Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva). Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų lervų skaičių.

PANAUDOJIMO LAIKAS
DIRVOS TEMPERATŪRA 12°C – 30°C I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII  
   

Kurkliai: naudoti nuo balandžio iki rugpjūčio, nuo momento, kai tik vidutinė dirvos temperatūra pradeda viršyti 12°C. Produktas veiksmingiausias prieš kurklio suaugėlius, o prieš lervinių stadijų kurklius efektyvumas gerokai žemesnis. Dėl šios priežasties, norint reikšmingai sumažinti kurklių populiaciją, nematodus reikia naudoti kelis metus iš eilės. Storakojai ir ilgakojai uodai: pradėti naudoti dvi savaites po masinio skraidymo. Produktas veiksmingiausias prieš 1-2 ūgio lervas, o prieš vyresnes 3-4 ūgio lervas efektyvumas mažėja. Tinkamiausias naudojimo laikas rugsėjo - spalio mėnesiais. Svarbu, kad produkto naudojimo ir veikimo laikotarpiu vidutinė dirvos temperatūra būtų ne žemesnė nei 12°C. Dirvinukai: naudoti nuo birželio iki rugpjūčio, kai tik aptinkami pirmieji vikšrai.

Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°-10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.

Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°-25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.

NAUDOJIMAS: produkto turinys supilamas į 10L vandens ir gerai sumaišomas. Gauta suspensija išlaistoma laistytuvu arba purkštuvu. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo turi viršyti 0,8mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1-2l vandens/1m2, kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3-4 savaites.

EFEKTYVUMAS: dėl nematodų dauginimosi užkrėstų lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo kenkėjų populiacijos sumažėjimo.

Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Parašykite atsiliepimą

Jūs aprašote: Nematodai KURKLIAMS, dirvinukams ir ilgakojams uodams 50mln

Loading...