+370 37 263495
info@emolus.lt

Nematodai GRAMBUOLIŲ LERVOMS 75mln

SKU: 4771315390570

Trumpas aprašymas

Biologinei sodinio grambuolėlio-grikinuko (Phyllopertha horticola), vasarinio grambuolio (Amphimallon solstitialis), paprastojo grambuolio (Melolontha melolontha) lervų kontrolei sode, darže ir vejoje - 1 aro sklypui.
49,00 €
-
+

Produkto likutis:

UAB EMOLUS sandėlis A.Stulginskio g. 41A Kaunas

Mažas likutis

Parduotuvė "Sodo prekės" Sportininkų g. 17, Klaipėda

Mažas likutis

Parduotuvė "Prekės sodininkams" Laukininkų g. 13, Klaipėda

Mažas likutis

Parduotuvė "Sodo reikmenys" Taikos pr. 80B, Klaipėda

Mažas likutis
PASKIRTIS: produkto sudėtyje yra 75mln. entomopatogeninių nematodų - Heterorhabditis bacteriophora ir Steinernema feltiae mišinys, skirtas sodinio grambuolėlio-grikinuko (Phyllopertha horticola), vasarinio grambuolio (Amphimallon solstitialis), paprastojo grambuolio (Melolontha melolontha) lervų biologinei kontrolei sode, darže ir vejoje. H. bacteriophora ir Steinernema feltiae yra natūraliai gamtoje aptinkami įvairių rūšių plokštėtaūsių vabalų gamtiniai priešai. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo grambuolių lervas maždaug per savaitę.

Nematodai yra saugūs naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui!

KAIP VEIKIA PRODUKTAS:
nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas. Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų. Efektyviausiai veikia jaunas lervas: paprastojo grambuolio 1 ūgio, vasarinio 1-2 ūgio, grambuolėlio 1-2-3 ūgio. Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva). Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų lervų skaičių.

PANAUDOJIMO LAIKAS

DIRVOS TEMPERATŪRA 12°C – 30°C I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 


Naudojamas gegužės, birželio mėnesį, antrasis panaudojimas rugsėjo mėnesį. Veiksmingiausias, kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°-25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru. Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°-10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.
NAUDOJIMAS: produkto turinys supilamas į 10L vandens ir gerai sumaišomas. Gauta suspensija išlaistoma laistytuvu arba purkštuvu. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo turi viršyti 0,8mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1-2l vandens/1m2, kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3-4 savaites.

EFEKTYVUMAS: dėl nematodų dauginimosi užkrėstų lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo grambuolio populiacijos sumažėjimo. Apkrėstos lervos tampa rausvos ir gali būti nesunkiai atskirtos nuo sveikų.

Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.

Prekės pristatomos per 2 savaites. 

Parašykite atsiliepimą

Jūs aprašote: Nematodai GRAMBUOLIŲ LERVOMS 75mln

Loading...